Jest wiele osób, które nie mają pojęcia, co począć ze swoim starym samochodem… Niedługo kupujesz nowy model? Co zatem zrobić, by szybko „pozbyć” się tego kłopotu z garażu? Czy warto w tej sytuacji zdecydować się na skup aut mercedes?

Skup aut używanych – na jakiej zasadzie działają takie firmy?

Dużo osób zastanawia się, czy warto współpracować z takimi podmiotami. W jaki sposób działają w ogóle skupy aut? Jesteś w posiadaniu pojazdu marki mercedes, który lata świetności ma już niestety za sobą? Na szczęście profesjonalne skupy aut kupują od swoich Klientów rozmaite samochody. Nie tylko takie, które całkiem niedawno zostały wyprodukowane. Cała idea tego biznesu polega zaś na tym, aby „taniej kupić, drożej sprzedać”. Nie ma tutaj zatem żadnej wielkiej filozofii. Doświadczony skup aut ma rozbudowaną sieć kontaktów. Dzięki temu tego typu firmy są w stanie szybko odsprzedać zakupione całkiem niedawno modele. Nie tylko od Klientów indywidualnych. W końcu z takimi placówkami kooperują również np. szkoły nauki jazdy, firmy taksówkarskie itp. Mocnym punktem skupów rozmaitych aut jest to, że działają one często 7 dni w tygodniu. Dzięki temu transakcje są realizowane zazwyczaj bardzo szybko. Na dodatek przedstawiciele takich podmiotów są w stanie przyjechać do konkretnego Klienta, oszacować sytuację, odebrać wóz (oczywiście po dokonaniu zapłaty), a nawet dokonać bezpłatnej transakcji online.

Skup aut używanych - najważniejsze informacje!
Skup aut używanych – najważniejsze informacje!

Jakie samochody są kupowane od Klientów?

Mylą się osoby, które twierdzą, że skup aut mercedes wybiera tylko samochody nowe, w 100% sprawne… Nowoczesne podmioty z tej kategorii są bowiem otwarte na rozmaite rozwiązania. Klienci – indywidualni i biznesowi – mogą zatem sprzedać pojazdy sprawne, nie do końca dobrze działające, czy nawet całkowicie odmawiające posłuszeństwa. Co więcej, skup aut nie zamyka się na takie opcje, jak samochody powypadkowe, które często są bardzo mocno uszkodzone i tak naprawdę nie nadają się do dalszego pokonywania kilometrów. Innymi słowy, profesjonalne podmioty kupują od Klientów auta niezależnie od wieku, stanu technicznego, marki, przebiegu… Są nawet na rynku placówki, które chętnie przyjmują pod swoje skrzydła samochody w wersji angielskiej, czyli z kierownicą po stronie prawej, pojazdy dostawcze oraz takie, które w tym momencie nie mają ważnego przeglądu i OC.

Skup aut używanych – czy jest to opłacalne dla Klientów?

To bardzo ważne pytanie. Nie wiesz, czy dobrze się stanie, jeśli Twój mercedes trafi właśnie do takich właścicieli? Na początku przedstawmy najważniejsze plusy. Profesjonalny skup aut działa bardzo szybko. Osoby, które mają relatywnie stare samochody, uszkodzone itp. (a chcą je sprzedać w standardowy sposób) muszą liczyć się, że nie będzie to takie proste. Klienci mają bowiem spore wymagania. Usterki techniczne, spory przebieg – takie aspekty na pewno nie zachęcają do zakupu, prawda? Dla skupów aut to zaś żaden problem. W końcu fachowcy z tej branży mają swoje sposoby, aby potem relatywnie szybko – i drożej – odsprzedać zakupione modele. Dzięki temu można naprawdę błyskawicznie uporać się z tym kłopotem. Nie trzeba tracić czasu, ani pieniędzy (np. na dodawanie oraz opłacanie ogłoszeń na popularnych serwisach online).

Dodatkowo profesjonalne skupy aut gwarantują brak zbędnych formalności. Wszystko odbywa się błyskawicznie. Wystarczy tylko skontaktować się z takimi ekspertami. Fachowcy są w stanie przyjechać do Klienta oraz w mig oszacować wartość danego pojazdu. Jeśli strony dojdą do porozumienia, to następuje podpisanie umowy i wręczenie pieniędzy w formie gotówki (ewentualnie można zdecydować się na przelew bankowy). Są firmy, które wykonują nawet wycenę online. Aby z niej skorzystać, należy tylko wpisać podstawowe parametry na danej stronie. To wszystko pozwala oszczędzić sporo czasu.

Nie wiesz, co zrobić ze starym pojazdem? Twój stary mercedes tylko niepotrzebnie zajmuje miejsce w garażu? Na pewno skup aut to lepsza opcja – pod kątem finansowym – niż np. złomowanie. To też znacznie mniej formalności. Profesjonalne skupy aut są w stanie zapłacić nawet około 80-90% realnej wartości samochodu. Poza tym nie pobierają żadnej prowizji – jak ma to zaś miejsce w przypadku komisów samochodowych.

Jakie są minusy? Po raz kolejny warto odnieść się do warunków finansowych. Jeśli nie uda nam się trafić na porządny skup aut, który będzie chciał nas uczciwie potraktować, to zaproponowana cena może być dużo niższa niż obecna wartość samochodu. Niektórzy jednak i tak na to przystają. Wolą bowiem dostać mniej gotówki, ale szybciej załatwić konkretną sprawę. Inni wolą zaś czekać – dodają ogłoszenia na rozmaitych portalach i liczą, że propozycje Klientów indywidualnych będą lepsze. Pamiętaj jednak, że im starsze, bardziej uszkodzone auto, tym szanse na szybką sprzedaż nie są zbyt duże. Wtedy zaś jedyną sensowną alternatywą będzie skup aut. Na pewno warto zatem poszukać takich podmiotów, które są doświadczone, mają dobre opinie i gwarantują naprawdę atrakcyjne warunki finansowe. Wtedy taka transakcja będzie istotnie opłacalna.

Leave a comment