Nowy, czy używany – kupić w Europie, czy może sprowadzić z USA?

Współczesny rynek motoryzacyjny daje kierowcom wiele możliwości i niemal nieograniczony wybór, ale wymaga jednak również rozwagi i ostrożności. W przypadku każdego, kto chce nabyć swój pojazd marzeń, jedno tylko jest pewne; to że chcemy kupić samochód dobrze, reszta zaś to kwestia znajomości tematu, określenia budżetu, a czasem po prostu zaufania.

Pomimo dynamicznej sytuacji w branży motoryzacyjnej, Polacy nadal najchętniej wybierają sprawdzone marki samochodów, również sprawdzone dosłownie. Na naszych ulicach widać wprawdzie co raz więcej nowych modeli uznanych producentów, jednak tendencja do kupowania używanych samochodów wciąż wśród polskich użytkowników przeważa. W ciągu ostatnich lat ta forma handlu autami, z ogromnym powodzeniem poszerzyła się o rynek amerykański. Import popularnych za oceanem marek, od dawna przestał być ekscentryczną fanaberią i stał się poważną alternatywą dla rynku europejskiego.

Jakie auto wybrać – jakie marki są najchętniej importowane USA?

Zakup samochodu to zawsze sprawa budząca niemałe emocje. W końcu, korzystając z niego nie tylko liczymy na komfort, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo i ekonomiczną eksploatację. Naturalnie, nie bez znaczenia pozostają wszelkie koszty importu. 

Europejski ranking najpopularniejszych marek samochodów sprowadzanych z USA niewiele się zmienia. Wciąż należą do nich Cadillac, Porsche, Mercedes, BMV, Audi, czy Chevrolet. Dla zupełnego laika może się wydawać czymś absurdalnym, że auta z wielu europejskich stajni sprowadzane są i to korzystnie zza Atlantyku. Wiele mówi to jakości produkcji w poszczególnych krajach i o przeznaczeniu dla różnych klientów, w tym przypadku zdecydowanie korzystnie wypadają marki wprowadzone wcześniej na rynek amerykański. Wybór jest tak szeroki, jak różne są wymagania i upodobania kierowców.

Kupujemy samochód w USA – jak wygląda import?

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup auta w Ameryce, musimy dobrze zapoznać się z ofertą sprzedających i ewentualnych pośredników. Niewątpliwie, poprawnie sporządzona umowa z profesjonalną, uczciwą firmą pośredniczącą w zakupie, pozwoli nam wierzyć, że transakcja przeprowadzona będzie w sposób rzetelny i korzystny finansowo, aczkolwiek koszt zakupu w oczywisty sposób nieco się zwiększy.

Wybieramy online – popularny i wygodny sposób.

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii, pojawiły się niestosowane wcześniej metody transakcji. Co raz więcej zainteresowanych decyduje się na udział w licytacjach. Wiodące na rynku firmy importujące samochody z USA, notują co najmniej trzycyfrowe wyniki w rocznym bilansie sprowadzanych pojazdów. Wykorzystując sieć, biorąc udział w aukcjach, można zaoszczędzić wiele czasu i niepotrzebnego stresu. Obserwując licytację zostawiamy sobie czas na konsultację i zastanowienie.

Koszty importu samochodu z USA.

Zakupiony pojazd najłatwiej i najtaniej przetransportujemy drogą morską w specjalnym kontenerze, który zapewnia dostarczenie przesyłki bez uszkodzeń. Jeszcze tylko niezbędne opłaty, czyli około 1000 EURO, bez względu na wartość przewożonego samochodu, koszty podatku VAT (23%), i akcyza; są to wartości ; (3,1% do 2l. i 18,6% powyżej 2l.). Pozostałe wydatki takie same, jak w przypadku samochodu  zakupionego w Polsce.

Leave a comment