Sytuacja, w której auto odmawia posłuszeństwa nigdy nie należy do przyjemnych. W sytuacji, gdy będziemy musieli wezwać pomoc drogową będzie trzeba liczyć się z kosztami jakie będzie to generowało. Niezależnie czy będzie to pomoc drogowa Tarnów czy usługa realizowana w zupełnie innym regionie naszego kraju będzie się można liczyć z podobnymi stawkami jeśli chodzi o koszty takiej pomocy. Trzeba się przygotować na wydatek, który uzależniony będzie od zakresu pomocy i kosztów dojazdu do klienta.

Pomoc drogowa na terenie miasta

Jeśli w grę wchodzi pomoc drogowa, która będzie realizowana na terenie miasta, w którym firma działa to najczęściej będziemy się spotykali z takim rozwiązaniem, w ramach którego stosowana jest zryczałtowana stawka za taką pomoc. Koszty w miastach to obecnie od około 100-150 złotych w górę za zrealizowane przez pomoc drogową holowanie. Zmiana kosztów następuje w momencie, gdy laweta będzie musiała dojechać dalej. Wtedy firmy stosują inne systemy naliczania opłat.

W przypadku wyjazdu poza miasto, w którym firma prowadzi działalność najczęściej opłata będzie składać się ze stawki stałej np w kwocie 100 złotych, do której to doliczane są koszty dojazdu w przeliczeniu za każdy kilometr. I tutaj stosowane są najczęściej stawki około 1-3 złote za kilometr, który pomoc będzie musiała przejechać. Koszty więc będą uzależnione od tego, gdzie auto odmówiło nam posłuszeństwa. Przed zamówieniem pomocy drogowej warto się z nią skontaktować, powiedzieć, gdzie się znajdujemy i wtedy będzie można otrzymać wycenę takiej pomocy.

Wyższe koszty za pomoc w nocy

Wiele firm oferujących pomoc drogową dodatkowo nalicza wyższe opłaty w momencie, gdy pomoc drogowa będzie realizowana w godzinach nocnych. Trzeba liczyć się z tym, że w tej sytuacji niekiedy koszty są o połowę wyższe niż w momencie świadczenia usług w ciągu dnia. Taką informację najczęściej będzie można również uzyskać bezpośrednio w kontakcie z firmą oferującą pomoc drogową. Jeśli więc holowanie będzie realizowane w godzinach nocnych czy w dniach świątecznych koszty mogą wzrosnąć.

Leave a comment