Każdy z nas stoi z czasem przed próbą sprzedaży starego samochodu. Niestety proces sprzedaży samochodu nie jest taki prosty jakby mogło się wydawać. Jednak nie musisz zajmować się wszystkim samodzielnie. Warto rozważyć współpracę ze skupem aut, których na rynku nie brakuje. Przyjrzyjmy się ofercie oraz zasadom współpracy.

Czym jest skup aut?

Skup aut to miejsce, które skupuje samochody stare w zasadzie od ręki, zarówno od firm, jak i także od firm prywatnych. W mniejszych oraz w większych miastach skupów samochodów jest bardzo dużo. Jednak nie należy podejmować współpracy z pierwszym lepszym skupem. Niejednokrotnie zdarzają się oszuści, których działalność nie ma niczego wspólnego ze sprzedażą samochodów.

Na całe szczęście uczciwych przedsiębiorców prowadzących skupy samochodów jest znacznie więcej.

Jak wygląda współpraca ze skupem aut?

Osoby, które zamierzają sprzedać samochód powinny zapoznać się z procesem sprzedaży samochodu w skupie. Możliwości rozpoczęcia współpracy jest kilka.

Można samochodem podjechać do danego skupu. Wówczas od razu pracownik dokonuje szczegółowych oględzin oraz proponuje nam kwotę, za którą może od nas samochód odkupić. Jeśli cenę akceptujemy, to na miejscu można podpisać umowę i zostawić samochód. Gotówkę otrzymuje się od ręki bądź jest przesłana na wskazane konto bankowe.

Skup samochodów
Skup samochodów

Drugą możliwością jest wypełnienie formularza z wyceną na stronie internetowej danego skupu. Po wypełnieniu podstawowych informacji jak: marka samochodu, rocznik, stan techniczny i tym podobne otrzymujemy propozycję ceny. Nie jest ona jednak ceną ostateczną, ponieważ takową otrzymamy dopiero po oględzinach samochodu „na żywo”. Pracownik może przyjechać do nas pod wskazany adres czy też możemy umówić się na miejscu w skupie.

Rola sprzedawcy ogranicza się jedynie do okazania samochodu, zaakceptowania ceny, jak i także podpisania umowy. Wszystkie formalności są przygotowywane ze strony skupu. Sprzedający jedynie musi okazać dowód rejestracyjny, dowód osobisty i podpisać umowę. Wszystkie formalności można załatwić dosłownie w kilka minut. Przekonaj się sam: www.skupujemyauta.eu

W związku z tym skupy aut, które reklamują się poprzez szybki czas transakcji nie mówią tego na wyrost. Jak najbardziej jest to prawda.

Zalety i wady sprzedaży samochodu w skupie

Skoro już wiemy jak przebiega sprzedaż samochodu w skupie, to przejdźmy do zalet i wad tego rozwiązania.

Zalety:

– szybka transakcja,

– mało formalności,

– załatwienie wszystkiego od ręki,

– nie tracisz czasu na proces sprzedaży,

– brak stresu.

Wady:

– zaniżona cena.

Jak widać na powyższym zalet jest znacznie więcej, niż wad. Wśród wad znajduje się jedynie zaniżona cena, co wcale nie jest powiedziane, że przy sprzedaży indywidualnej klient również nie będzie się targował i uzyskana kwota będzie bardzo podoba do tych oferowanych w skupie.

Warto mieć świadomość co ma wpływ na cenę samochodu. Na pewno liczy się rocznik, marka samochodu oraz stan techniczny. Za samochód bez ubezpieczenia aktualnego, bez przeglądu oraz w marnym stanie technicznym nie dostaniemy dużych pieniędzy. Na wysoką cenę można liczyć w przypadku samochodu w idealnym stanie, który posiada aktualne ubezpieczenie oraz przegląd techniczny.

Jeśli nie jesteś do końca przekonany do współpracy ze skupem samochodu, to możesz skorzystać z innych możliwości sprzedaży. Poza skupem samochodów popularna jest sprzedaż indywidualna komuś z rodziny bądź znajomych czy też nadanie ogłoszenia w sieci lub w prasie. Zarówno przy pierwszej, jak i także drugiej opcji należy mieć na uwadze, że konieczne jest poświęcenie własnego czasu oraz pieniędzy, chociażby na płatne ogłoszenia.

Życzymy szybkiej i udanej transakcji.

Leave a comment