Motoryzacja to dla dużej liczby osób, nie tylko dziedzina zajmująca się całokształtem zagadnień związanych z pojazdami, takimi jak motocykle, samochody, czy ciągniki. To o wiele więcej. Dla miłośników środków transportu, motoryzacja to życiowa pasja i największe hobby. To właśnie na podstawie tych zainteresowań zakładają potem firmy i przedsiębiorstwa, dokonując przemiany zwyczajnej zajawki, w  sposób na życie i zarabianie pieniędzy. Nie ma nic lepszego niż robienie w życiu tego co się kocha, zarabiając na tym. Jednak jak w każdym innym przypadku, tak i na rynku motoryzacyjnym, w wielu sytuacjach przydaje się specjalistyczna pomoc prawna, która obejmuje zarówno te bardziej skomplikowane postępowania prawne, jak i proste doradztwo doraźne.

Prawo w branży motoryzacyjnej – w jakich sytuacjach szukać pomocy u prawnika?
Prawo i motoryzacja to dwie dziedziny, które coraz częściej występują w parze. A to dlatego, że z roku na rok pojawia się ogromna ilość zmotoryzowanych, którzy potrzebują specjalistycznej pomocy doświadczonego adwokata. Prawo motoryzacyjne dotyczy, między innymi: przemieszczania się, zakupu i sprzedaży samochodów, gwarancji, naprawy, odszkodowań, a nawet szkoleń. Ale to nie wszystko. Doradztwo prawne znajdzie swoje zastosowania nawet przy tak, z pozoru nieskomplikowanych działaniach, jak otwarcie warsztatu samochodowego lub serwisu naprawczego. Zatrudnienie doświadczonego w branży motoryzacyjnej adwokata, ułatwi uniknięcie niepotrzebnych problemów, związanych, na przykład z niedostosowaniem warunków budynku do regulacji jakie narzuca Unia Europejska. 

Adwokat Łódź – profesjonalne doradztwo w branży motoryzacyjnej

Choć prawo motoryzacyjne nie doczekało się osobnego kodeksu prawnego, to adwokaci działający w tej branży posiadają dwie najważniejsze zalety ułatwiające każde postępowanie prawne. Jest to przede wszystkim ogromna pasja do motoryzacji, wiążąca się ze znajomością całej, technicznej terminologii i tematyki. Oraz co najważniejsze adwokaci i radcy prawni posiadają specjalne kwalifikacje i długoletnie doświadczenie, które jest niezbędna w tej branży.

Leave a comment